Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

TMC - zobrazení parametrů objížďky

Re: TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod Ivo K v 11 pro 2008 11:19

Miniikonky TMC

Testoval jsem TMC na stole bez naplánované trasy a zobrazování miniikonek mi funguje takto:

Červená miniikonka svítí, když:
- přijímač TMC nenalezen
nebo
- přijímač TMC nalezen, ale není naladěná žádná stanice(nebo probíhá ladění)

Modrá miniikonka svítí, když:
- přijímač TMC nalezen, je naladěná stanice, ale nejsou načteny události (buď žádné nejsou nebo nejsou na trase – při nastavení "podél trasy").

Poznámka:
Pokud změním nastavení z funkce "Události - vše" na "Podél trasy" ikonka mi dočasně zčervená(i když na obrazovce na boční silnici vidím varovný trojúhelník), protože se mi touto změnou inicializuje ladění stanic TMC(mám-li nastaveno ladění automatické). Nakonec ikonka zmodrá.
Pokud změním nastavení z funkce "Podél trasy" na "Události - vše", a jsou události TMC přijímačem přijaty ukáže se obálka nebo červená miniikonka, když začne TMC přijímač ladit.

I když jsem testoval TMC na stole, občas docházelo k přeladění stanic(mám nastavené automatické ladění) a miniikonka logicky vždy zčervenala.

Pozoroval jsem i určité zpoždění mezi např. načtení událostí a zobrazením "Obálky". Obálka se zobrazí s několika sekundovým zpožděním.

Testoval jsem se zapnutým i vypnutým BT a výsledky byly stejné.

Testy jsem prováděl na skinu GJ 4.6.1_BT_tS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod SvoDa v 11 pro 2008 11:44

Ivo, díky moc, jako vždy perfektní. U mně se to chová do puntíku identicky. A jelikož 4.6.1 a 5.0 i 5.1. mají totožné soubory co se týče TMC, musí se to chovat stejně i u nich.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Předchozí

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků