Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

TMC - zobrazení parametrů objížďky

TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod Lakva v 10 pro 2008 09:41

2 SvoDa:

Zdar! Mohu dotaz?
Jak vidím, spolupracuješ na skinu a zřejmě máš taky přehled přes TMC... Existuje nějaká možnost, jak z iGo vyždímat víc informací o TMC události?
Garminy prý vypisují i předpokládané zdržení na místě a počítám, že jinak než z TMC dat ho zjistit nemohou. Tak jsem přemýšlel, jestli by se to nedalo nějak doplnit do iGo.
Hledal jsem ve skinu a tam nic, pak jsem našel nějaký proměnný ještě přímo v iGo.exe, ale počítám, že to budou vlastnosti nějakýho objektu, a nevím jakýho...
A mr. Google bohužel taky nepomohl, tyhle věci se asi bežně moc nerozebíraj ;-)

Nemáš nějaký info? Moc díky!
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 10 pro 2008 09:55

Tuto funkci určitě iGO8 nemá. Muselo by to totiž obsahovat přímo hlášení přes RDS příslušné události a o tom pochybuji.
Když jsem zkoumal soubory s TMC, lze tam pro zobrazování na displayi navolit typ události, vzdálenost k ní a číslo silnice - to jsem tam proto přidal.
Dobu zdržení by muselo hlásit RDS - možná, že se v Garminu spíše ukazuje údaj ne o tom, jak dlouho se zdržíš např. v koloně, to ani nikdo v centrále neví a tudíž ani nevysílá, ale údaj, kolik času a popř. km navíc ti zabere případná objížďka, ale to jen hádám.
Jinak humbuk do vlákna o tmc vyvěsil celkem slušný popis fungování TMC na iGO8 http://smartmania.mobilmania.cz/index.p ... e&ide=1098
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod Lakva v 10 pro 2008 10:19

Ten článek na smartmanii jsem dlouze očekával a četl jsem ho myslím jako dvanáctý :-)
Ostatně, tam odtud vím to o těch Garminech ;-)

Myslíš, že by se dal vypsat třeba ten čas a délka objížďky? Totiž, v exáči jsem našel třeba texty "spare_time" a "spare_distance", byly v bloku dalších textů, určitě souvisejících s TMC... Třeba je to ono, ale jak to dostat ven... :?:

Ten počet opakování... Nedalo by se to nastavit v definici hlasového profilu?
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 10 pro 2008 10:50

Nemám program, kterým bych otevřel pajšl toho exáče a ten "spare_time" a "spare_distance" se toho může týkat a nemusí. Skin totiž umí vyhodnoti i zajížďku v km k bodu (poi) u trasy,...
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod Lakva v 10 pro 2008 11:02

Je to tam takhle:
Kód: Vybrat vše
description distance    roadnumber  roadnumber_enc  direction   single_icon single_location long_roadnumber icon_phase  icon_phase2 location    location2   gc_horizontal   gc_vertical filter_option   record_id   on_route    first_itinerentry   affected_route  avoid   spare_time  spare_time_in_seconds   spare_distance  can_fit_to_detour   is_new  eta cant_avoided    select_to_alternative_avoid deselect_to_alternative_avoid   selected_to_alternative_avoid    event_count event_available events  detour  announced_events    auto_update unannounce_events   set_none_new    split_location_at   sort_by filter_offroute pos_valid

Location a Location2 jsou vlastnosti TMC a vypisují se ve skinu.
Annonced_events se taky týká TMC, tuším je to nějaká fronta událostí.
A Spare_xxx jsou mezi nimi, takže pořád ještě trpím jistou nadějí, že by to třeba mohl jít nějak využít.

Jenže to nemám jak testnout - nemám žádný emulátor nebo něco takového a TMC přijímač je napevno v autě... Takže změnit skin, vyběhnout do auta, zjistit že to nefunguje, běžet zase zpět... to se mi fakt moc nechce, zvlášť teď v zimě ;-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 10 pro 2008 11:46

Je mi líto, to je opravdu do diskuze mezi programátory s emulátory a to já nejsem, ale třaba se toho někdo chytně, pár programátoru tu je. I když se jim to podaří nějak vyzkoumat, je pak ještě nutno "vymyslet" v programátorské řeči do skinu příslušné scripty a příkazy. Kromě toho, by to patřilo do vlákna o TMC a ne Gurjonovi
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod humbuk v 10 pro 2008 14:05

Toz sem si zasejc hral s TMC a nako mi chodi podivne ta stavova ikona TMC.
Ikonu TMC mam stale cervenou ikdyz mam detekovan hardware a naladenou stanici - v nastaveni TMC mam nastaveno zobrazovat udalosti na trase, kdyz prepnu na zobrazovat vsechny udalosti - cervena ikona se zmeni spravne na obalku (udalosti mimo trasu). Pokud ale vyndam antenu, nebo dokonce navigaci z drzaku, ikona se nezmeni zpet na cervenou, zustava tam porad obalka, nefunguje ani soft reset, zmeni se to pouze az po vymazani trasy. Podobne je na tom i pokud je problem na trase, dam "vyhnout", prepocita se cesta, ale stavova ikona stale zobrazuje trojuhelnik, ackoliv uz na trase zadna udalost neni detekovana.
Mam tedy dojem, ze se vubec nezobrazuje modra ikona TMC signalizujici hdw TMC a ikony se nemeni dle aktualniho stavu, ale zustava tam vzdy ta "nejvyzsi" detekovana, takze bud trojuhelnik, nebo obalka.
Nevim jestli to dela pouze me, nebo to je proste tak... :)
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 10 pro 2008 14:31

Miniikona TMC při nezapojeném tmc je červená, po připojeném a nalezeném HW TMC s ještě nenačtenýma událostma je modrá a jak začnou nabíhat události ukáže to obálk a při události je trojúhelník. Současně s tímto trojúhelníkem vyběhne velká ikona konkrétního problému na trase (nad tachometrem) - klikneš na ni a zvolíš vyhnout se/ignorovat.
Pokud zvolíš vyhnout se, rasa se přepočítá a jeko miniikona je obálka ostatních událostí, které nejsou na trase. Stejně tak po uspání nebo přepočítání trasy, bude obálka stále, i při nepřipojeném HW, nejsou-li na trase události. TMC události tam vydrží i pár dnů, už jsme tu někde o tom psali. Krátkodobé, jako kolona, havárie zmizí bez držáku a obnovování dat po pár hodinách, dlouhodobé (uzavírky a opravy) zůstávají i pár dnů, mají obnovovací cyklus pochopitelně delší.
Pokud však zvolíš ignorovat, tak logicky není obálka, ale trojúhelník, jelikož máš na trase (byť ignorovanou, ale máš) TMC událost.
Stejně tak tam zůstává trojúhelník, pokud volbu vyhnout se/ignorovat nepoužiješ vůbec, co je taky logické.

Jediný případ, kdy zůstane trojúhelník přestože jsi zvolil vyhnout se je ten, když tě tou objížďkou - vyhnutí se jedné události, navede do jiné TMC události, nebo když máš přímo v TMC události průjezdní bod. Průjezdní bod totiž nemůže být ignorovám a proto tě to vede přes tuto událost, ikdyž jsi dal vyhnout se a proto tam visí trojúhelník.
Když to tedy testuješ, a schválně plánuješ trasu přes události, musíš průjezdní body, nebo cíl dát "za" událost a ne do ní.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod humbuk v 10 pro 2008 15:01

ano,diky, tak v tom pripade mi nejede pouze zobrazeni modre ikony detekovaneho hdw TMC. Zkusil jsem nahodit i starsi verzi 53228 s Gurjonem4.6.1 ani tam se mi nezobrazi pripojeny TMC hdw (ackoliv v menu IGO pripojen je).
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 10 pro 2008 16:36

Ta modrá ikona se tam objeví jen na pár sekund, jelikož prakticky okamžitě po připojeném HW se začnou přijímat události a hned ta první se projeví obálkou, nebude-li na trase, nebo trojúhelník, bude-li na trase.
Nejlépe to otestuješ tak, že bez připojeného TMC naplánuješ trasu křížem krážem po ČR, pak připojíš TMC a nespustíš z ikony oči :D , pak tu modrou ikonu zahlídneš ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Další

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron