Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

TMC - zobrazení parametrů objížďky

Re: TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod humbuk v 10 pro 2008 20:12

pokud mas v nastaveni zobrazovat udalosti pouze na trase, tak se obalka nezobrazi (pokud neni udalost na trase).
Nechapu, ale chvilku to fungovalo jak melo, modra ikona svitila jak o vanocich, do te doby, nez jsem sahl do nastaveni TMC a zmenil zobrazovani udalosti "na vsechny", pak uz zase jen cervena ikona (nebo obalka). Pote jsem zkousel veskere mozne variace,ale zpet modrou ikonu nedostanu.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod Ivo K v 10 pro 2008 21:12

Modrou ikonku tam dostaneš.
1) Vypni Mio dlouhým stiskem.
2) Zapni mimo držák TMC Mio i iGO8.
3) Mio uspi v základní navigační obrazovce a vlož do TMC držáku, a probuď. Čekej s očima přilepenýma na miniikonce. Buď trpělivý a jistě se dočkáš.
Nejdřív červená potom modrá(jen na chvilku - nemíš to propásnout :D ) a potom obálka. ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod humbuk v 10 pro 2008 21:49

nejsem si jist, ze si rozumime, coz bych se nedivil, bo moje vyjadrovaci schopnosti stoji za starou backoru.
Ale problem je v tom, ze mam MIO zaple v TMC drzaku, v menu vidim, ze TMC je detekovano, ale stavova ikona je cervena. Toto plati, pokud mam nastaveno v menu zobrazovani TMC zprav na trase, pokud zmenim nastaveni na zobrazovani vsech zprav, pak se cervena ikona zmeni na obalku.
Proste pokud IGO naslo TMC hardware, tak bych hymlhergotkrucinalfagot mel mit ikonu modrou a ne cervenou. Ale pokud vam ostatnim to chodi OK, tak se neda nic delat a musim zkouset co je spatne u me (coz netusim co jeste muzu zkusit :) ).
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod vovi v 11 pro 2008 06:44

Můžu potvrdit humbukova slova - mě se to v GJ 5.1 chová úplně stejně: ať je nastaveno zobrazení událostí jak chce, vidím většinu času buď červené TMC, nebo obálku. Přitom je HW zcela jistě připojen, detekován a stanice naladěny.
Co vidím se dá ovlivnit nastavením zobrazení událostí "Podél trasy" nebo "všechny" - určitá nelogičnost je v tom, že při nastavení "Podél trasy" většinu času v Praze kupodivu na trase nic nemám a tak jedu s červenou ikonou. Když si přestavím události na "všechny", tak skutečně TMC na chvilku zmodrá a naskočí obálka. Když mám nastaveno "Podél trasy", tak se ta modrá fáze vynechá a při přijaté události rovnou skočí ta obálka/trojúhelník - podle vzdálenosti.

Ale mám stopu: ještě včera jsem nad tím humbukovým postřehem taky kroutil hlavou - chovalo se mi to podle představ (s nastavením "Podél trasy" jsem většinu času jel s modrou ikonou). Ale včera jsem si stáhl GJ 5.1 a rozhodl se, že konečně vyzkouším BT a spolupráci s telefonem. No a po zapnutí BT se mi to najednou začalo chovat odlišně.

@humbuk: máš zapnutý modrý zub?
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod humbuk v 11 pro 2008 07:42

na modrej zub vubec nesaham, bo k nemu nemam co prizubit
A momentalne se mi zase modra ikona zobrazuje, pouze jen preklikavam v nastaveni TMC udalosti na trase a vsechny... zvlastni
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod Ivo K v 11 pro 2008 11:19

Miniikonky TMC

Testoval jsem TMC na stole bez naplánované trasy a zobrazování miniikonek mi funguje takto:

Červená miniikonka svítí, když:
- přijímač TMC nenalezen
nebo
- přijímač TMC nalezen, ale není naladěná žádná stanice(nebo probíhá ladění)

Modrá miniikonka svítí, když:
- přijímač TMC nalezen, je naladěná stanice, ale nejsou načteny události (buď žádné nejsou nebo nejsou na trase – při nastavení "podél trasy").

Poznámka:
Pokud změním nastavení z funkce "Události - vše" na "Podél trasy" ikonka mi dočasně zčervená(i když na obrazovce na boční silnici vidím varovný trojúhelník), protože se mi touto změnou inicializuje ladění stanic TMC(mám-li nastaveno ladění automatické). Nakonec ikonka zmodrá.
Pokud změním nastavení z funkce "Podél trasy" na "Události - vše", a jsou události TMC přijímačem přijaty ukáže se obálka nebo červená miniikonka, když začne TMC přijímač ladit.

I když jsem testoval TMC na stole, občas docházelo k přeladění stanic(mám nastavené automatické ladění) a miniikonka logicky vždy zčervenala.

Pozoroval jsem i určité zpoždění mezi např. načtení událostí a zobrazením "Obálky". Obálka se zobrazí s několika sekundovým zpožděním.

Testoval jsem se zapnutým i vypnutým BT a výsledky byly stejné.

Testy jsem prováděl na skinu GJ 4.6.1_BT_tS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: TMC - zobrazení parametrů objížďky

Příspěvekod SvoDa v 11 pro 2008 11:44

Ivo, díky moc, jako vždy perfektní. U mně se to chová do puntíku identicky. A jelikož 4.6.1 a 5.0 i 5.1. mají totožné soubory co se týče TMC, musí se to chovat stejně i u nich.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Předchozí

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron