Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

zobrazování TMC

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 15 črc 2008 08:57

A co máš tedy v sys.txt ohledně TMC ty, když už ti to zase fachčí?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod vovi v 15 črc 2008 09:35

Ještě jsem bádal (zatím teoreticky od stolu) a napadly mě další dvě položky, které by to automatické počítání objížděk mohly ovlivňovat:

v sekci [route] ... tmc_weight=6 ... tam by vyšší číslo mělo posílit tlak na přepočet
v sekci [navigation] ... autoreplan_action="AUTO" ... otázka je, zda se to týká TMC, nebo jen sjetí z trasy
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 15 črc 2008 09:46

autoreplan_action="AUTO" se týká 1OO% jen sjetí z plánované trasy, zkoušel jsem to - se středníkem to chce povolit u naplánované trasy přepočet ručně
tmc_weight=6 - zkoušel jsem dávat 9 i 1 a výsledek se mi nelišil.

Možná, že by bylo dobré, kdyby sem někdo šoupl TMC pasáže ze svého sys.txt a sdělil, jestli mu to nabízí přepočet, nebo automaticky přepočítává, nebo se mu něděje nic a TMC události to ignoruje.

Já tam mám:
[settings]
accident_recalc=0
closed_recalc=0
heavy_recalc=0
congestion_recalc=0
roadworks_recalc=0
closures_recalc=0

[tmc]
auto_detour_calc=1
announce_total_route=1
ignore_all_events=0

a na to, jestli chci přepočítat objížďku TMC události se to neptá, jen číča nahlásí, že mám na trase brajgl.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod vovi v 15 črc 2008 09:56

Moje vlastní zkušenost (která mě na dlouhou dobu od používání TMC odradila):
Měl jsem v SYS.TXT totéž, co uvádíš v předchozím příspěvku - a pak jsem se v rámci testování odhodlal a v sekci [settings] jsem dal všude k těm recalc jedničky.
A pak to pořád hlásilo, že na zvolené trase je dopravní problém (Zbyněk i Adam), a furt mě to chtělo cpát z dálnice na okresku, pak následně mě to hnalo do strašlivejch děr po strašlivejch silnicích - připadal jsem si jak typický uživatel MOOV na mio4u :lol: . Prostě to automaticky přepočítávalo - a hrozně vytrvale. A do toho navíc kafrala žena - jestli je to k něčemu dobrý, takovej krám, ty si s tim furt hraješ a vono to ani netrefí! No vždyť to znáte ;) . A nakonec jsem vzteklae vyškubnul anténu a byl pokoj :D :D

Takže teď v rámci testování sbírám odvahu k dalšímu pokusu. Až někam pojedu sám a bude dost času, tak si zase budu s TMC hrát.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod Jasper v 15 črc 2008 10:28

Když jsem jel minulý pátek za JNKoprem tak jsem zadával cetu do Koprník centrum obce. Po počítání trasy jsem byl informován o dopravním problému na rychlostrní silnici u Staré Boleslavi kde je delší dobu provoz sveden do jedné poloviny vozovky a hlavně v pátek se tam tvoří kolony. Současně se mě Mio dotázalo zda se chci tomuto místu vyhnout nebo zadli to má ignorovat. V sys.txt mám tohle.

[settings]
accident_recalc=0
closed_recalc=0
heavy_recalc=0
congestion_recalc=0
roadworks_recalc=0
closures_recalc=0

[tmc]
auto_detour_calc=1
announce_total_route=1
ignore_all_events=0

takže je to to samé co SvoDa.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 16 črc 2008 06:23

Tak jsem si včera hrál doma s tím TMC (Mio připojené na zdroj i TMC anténu) a měnil různá nastavení - a zádná změna.

Měnil jsem váhu TMC (tmc_weight) - nic.
Škoda, že se iGO na přepočet ptá až v momentu, kdy se načte přísl. TMC událost, což může být až po pár minutách, když už jsi za volantem a nemůžeš se vklidu rozhodnout, jestli tím pojet, nebo to objet.

Abych mohl ignorovat/ovlivňovat TMC události buď můžu:
vyškubnout anténu, jak to udělal Vovi, nebo
v Menu - nastavení - plánování trasy odškrtnout užít/neužít info o dopravní situaci (v sys.txt toto nastavení ovlivňuje ignore_all_events=0 / 1), nebo
přepočet s objetím husté dopravy nastavit na ruční/automat/neaktivní. (v sys.txt auto_detour_calc=0 / 1/ nic nebo ;)

Zajímavostí je, že nastavením v Menu - užít info o dopravní situaci, a přepočet s objetím husté dopravy nastavit na ruční, se v system.ini ve složce SAVE změnily nuly na trojky u
[settings]
accident_recalc=3
closed_recalc=3
heavy_recalc=3
congestion_recalc=3
roadworks_recalc=3
closures_recalc=3
danger_recalc=3
weather_recalc=3
police_recalc=3
invalid_recalc=3

P.S. pro možnost zobrazení a nastavení v Menu - nastavení - plánování trasy odškrtnout užít/neužít info o dopravní situaci a
přepočet s objetím husté dopravy nastavit na ruční/automat/neaktivní musí být Mio v TMC držáku.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod amatér v 20 črc 2008 15:29

Já mám v sys.txt nastaveno

[settings]
accident_recalc=0
accident_map=1
closed_recalc=0
closed_map=1
heavy_recalc=0
heavy_map=1
congestion_recalc=0
congestion_map=1
roadworks_recalc=0
roadworks_map=1
closures_recalc=0
closures_map=1
danger_recalc=0
danger_map=1
police_recalc=0
police_map=1

Přepočítávání mám nastaveno na ruční. Funguje mi to tak, že v dostatečném předstuhu před místem problému se v info panelu (v místě, kde se zobrazuje např. značka zákaz odbočení) zobazí symbol té, které události - dopr. značka kolona, uzávěrka atd. , pak mám na výběr ignorovat nebo přepočítat. Já osobně to ale moc nevyužívám, mám pocit, že události TMC u nás ještě nejsou na takové úrovni aby to mělo nějaký význam (tedy alespoň mimo Prahu a větší města), nehledě k tomu, že jsem zjistil značení nějakých uzávěrek, které už nejsou, nebo bylo v projížděném úseku značeno omezení tam, kde ve skutečnosti není a o pár km dál omezení bylo, ale zase ho neznalo TMC.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 20 črc 2008 15:52

OK, souhlas.
Je to otázka času a co je v tomto státě nejhorší, tak i legislativy, takže je to běh na dlouhou trať. Teď jsem o tom někde četl, že hlášení záchranky, hasičů, policie už jsou centrálně zpracovávána a posílána do rádia, ale problémy jsou právě sde a silničářema. Horší je to s hlášeními tam, silnici opravuje stát - Správa silnic, nebo Ředitelství silnic a dálnic, tam jsou ty údaje zpožděné. ŘSaD teď bylo donuceno rozmísťovat ty celude s hlášeními podobným TMC a zvyšovat jejich počet a dá se předpokládat, že se v tomto důsledku (ovládají ty cedule bezdrátově), u nich zlepší i aktuálnost hlášení do TMC (když to zadávají na cedule, můžou to zadat i na centrálu TMC - Technická správa komunikací hlavního města Prahy, Zelená vlna a Global Assistance.
U spousty silnic je však vlastníkem a investorem Obec nebo Kraj a tam to hlášení prácí a uzavírek má zpoždění hrozné .
V některých zemích to mají tak, že je povinností každé omezení a uzavírku (vč.termínu od-do) nahlásit na přísl.centrálu, odkud to hned pustí do TMC a máš tam u prací i uzavírek i údaj o předpokl.zprovoznění. V některých z nich je taky kvůli tomu TMC zpoplatněno.
Snad i u nás to jednou bude povinnost každého, kdo omezí nebo zavře provoz na silnici, aby to musel hned a měl kam hlásit a doufám, že se za to nebude muset platit.

Více info:
http://www.rds-tmc.cz/
http://www.wbuilder.eu/rds-tmc.htm
http://www.globalassistance.cz/?art=dopravni_informace
http://www.rozhlas.cz/zelenavlna/portal
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 21 črc 2008 10:29

Na stránkách http://www.wbuilder.eu/rds-tmc.htm se dočteš, že pokud máte problém s příjmem TMC signálu, zkontrolujte si, zda máte TMC modul zapojený přesně tak, jak je na obrázku.
tmc-installation.gif

Já už pár dní a bez problémů a se 100% signálem jezdím tak, že mám ve vaničce ve zdířce pro TMC anténu zastrčenou redukci JACK 2.5/3.5 mm :
redukce.jpg

Do této redukce mám zastrčený standartní pravoúhlý konektor 3.5 mm ze starých sluchátek - drát jsem ustřihl v cca 20 cm.
Takto jak to je (i s tím 2O cm trčícím drátem v konektoru TMC) schovávám držák ze skla do přihrádky v palubce (kvůli kriplům zlodějům, jinak bych to neřešil, ikdyž Mio bych v autě nenechal nikdy).
Rozčilovalo mne to neustálé připojování antény, která se navíc po čase takovouto manipulací a zvlášť, když na ni pere slunce, láme a takto to funguje skvěle.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod Prcek v 21 črc 2008 17:52

Já mám anténu omotanou kolem držáku takže to sundávám taky komplet a se signálem problém nemám :D
Mio C720, R02+3+9913+1018, 8Gb SDHC Class6, TMC, SE Xperia PRO,
MioMap v.3.3, Skin J+T v4.3; IGO8 v.8.3.4.117940,; Ozi Explorer; Můj upravený spouštěč + další vychytávky - vše v MFD
Sony Ericsson Xperia Pro, android 2.3.4 iGO Primo 9.6.7.235654
Prcek
 
Příspěvky: 321
Registrován: 16 čer 2008 19:11
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron