Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

zobrazování TMC

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod chucky v 19 dub 2009 15:57

Bohužel tomuhle rozlišení (800x480), ještě toho hodně chybí. A nechce se mi při každé nové verzi vše předělávat. Neukazuje vzdálenost k události TMC, a to ani statickou. U rozlišení 400x240 mi to hezky odečítalo. Autíčka jsou hodně malé, když stáhnu car Large z gurjonovych stránek, zas jedou mimo silnice. Mam to max přiblížené, a stále se mi zdá silnice hodně daleko. Asi se vrátím zpět k rozlišení 400x240.
NAVON N750
PRIMO 2 : 9.6.2.209584 : GJ_si

HTC Sensation - Android 4.0.3 - qHD - 960x540
PRIMO 2 : 9.6.7.735654 : bez skinu
Uživatelský avatar
chucky
 
Příspěvky: 378
Registrován: 11 lis 2008 18:57
Bydliště: Damnice

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 19 dub 2009 16:12

Porovnej si soubor tmc_480_272.ui ze skinu GJ_6.4_tS, co mám v podpisu a nebo vem tmc_400_240.ui, kde ti to fungovalo doplň si chybějící řádky do svého souboru. Zkus si vzít i soubor tmc_Tu vzdálenost k události jsem tam přidával, GJ ji má zastředníkovanou,....
Pak si jen dolaď souřadnice, což by ve vztahu k tomu, že tvé rozlišení 800x480 je dvojnásobek 400x240 neměl být problém.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod chucky v 19 dub 2009 16:51

Našel jsem jen jeden rozdíl ve středníku :
;<SPRITE xxx x=80 y=237 z=1 bmp="main_bg3.bmp" alpha=16>
Ale to se mi nezdá, že by to mohlo být ono
NAVON N750
PRIMO 2 : 9.6.2.209584 : GJ_si

HTC Sensation - Android 4.0.3 - qHD - 960x540
PRIMO 2 : 9.6.7.735654 : bez skinu
Uživatelský avatar
chucky
 
Příspěvky: 378
Registrován: 11 lis 2008 18:57
Bydliště: Damnice

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod vovi v 19 dub 2009 19:32

Já myslím, že mohlo ... ta zkratka main_bg znamená main background, čili hlavní pozadí. A to pozadí je složené z několika částí, ta třetí část by mohla polohou tomu středu odpovídat. A když k tomu dáš to alpha=0, tak by to mělo být vyřešené (takhle ta alpha=16 znamená poloviční průhlednost, což zase odpovídá tomu tvému obrázku).
A naznačuje to i ta z=1 hodnota ... to znamená, že ta bitmapa musí ležet za všemi prvky se z>1.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod chucky v 19 dub 2009 21:24

Tak ani to nepomohlo, ukazuje jen číslo silnice. A pořád opakuje "před vámi je dopravní zácpa" .Da sa to nějak omezit, aby to řeklo jen jednou?
NAVON N750
PRIMO 2 : 9.6.2.209584 : GJ_si

HTC Sensation - Android 4.0.3 - qHD - 960x540
PRIMO 2 : 9.6.7.735654 : bez skinu
Uživatelský avatar
chucky
 
Příspěvky: 378
Registrován: 11 lis 2008 18:57
Bydliště: Damnice

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 20 dub 2009 06:01

Rešili jsme to na straně 16 tohoto vlákna.
Jednou to nejde, jde to nastavit v sys.txt aby to řekl "jen" 2x,
[debug]
replay_tmc=0

a nebo vůbec
[sound.announcer]
traffic_jam=0

nebo ve skinu v nastavení TMC:
zrušit fajfku hlasového upozorňování - nespustí hlášku žádnou (dtto traffic_jam=0). Já osobně to mám vypnuto (traffic_jam=0).

Co se týče ukazování vzdálenosti k události, tak to jsou v tmc_xxx_yyy.ui řádky
Kód: Vybrat vše
<element_template et_TmcEvent_Announce>
<TEXT xxx x=-9 y=44 w=66 z=1 textmodel_wstr="*.distance.full_text" visiblemodel="*.distance.valid&!ui.vOnFlyover" color=#ffff00 color2=#000000 template=xtxt3 align="left" fontsize=11  glowsize=2 glowtype=1 font="tahomabd">

<element_template et_TmcEvent_map>
<TEXT   xxx x=15 y=70  w=80 z=1 textmodel_wstr="*.distance.full_text" visiblemodel="*.distance.valid" template=xtxt align="CENTER" fonttype=bw font="tahomabd" fontsize=14>
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod humbuk v 06 kvě 2009 09:00

V diskuznim fóru poi.cz se objevila poměrně zajímavá reakce:
Kód: Vybrat vše
Dobrý den,

jmenuji se Jaroslav Zvára a jsem koordinátorem Jednotného systému dopravních informací pro ČR, jehož součástí je také vysílání dopravních informací prostřednictvím služby RDS-TMC. Na různá fóra na několika webech k této problematice se dostanu jen občas a nenám bohužel prostor reagovat na všechny diskuse, které se tam objevují. Nicméně jsem připraven odpovídat na konkrétní dotazy ve věci RDS-TMC i dopravních informací jako takových.
Pokud bude na POI.cz zájem, mohu spáchat i nějaký článek na tohle téma.
Nejlépe dotazy směřovat přes www.dopravniinfo.cz nebo přímo na jaroslav.zvara@worldonline.cz

Zdraví a za za podporu i kritiku děkuje
Jaroslav Zvára, koordinátor realizace Jednotného systému dopravních informací pro ČR
Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo vnitra ČR a ŘSD ČR

Kód: Vybrat vše
Zdravím ještě jednou...
pročetl jsem tuto diskusi a pokusím se stručně reagovat na nejčastější dotazy.
1. V ČR se vysílají dvě různé služby RDS-TMC s různým národním obsahem - JSDI_a_CRo na síti vysílačů ČRo 3 Vltava a CRo-a-GA na síti vysílačů ČRo 1. Dále v dosahu vysílače ČRo Regina se vysílá speciální RDS-TMC pro Prahu a okolí.
2. Síť vysílačů ČRo 1 vysílá na každé frekvenci (tedy ve všech lokalitách celého území ) stejné TMC informace Global Assistance, které pocházejí především od řidičů zpravodajů Českého rozhlasu a agentů 007 z Impulsu a dále z dalších zdrojů. Informace od řidičů je rychlá, aktuální, ale ne vždy zcela přesná a ověřená a zejména nezachycuje vývoj v místě události, okamžik odstranění problému a obnovu provozu.
3. Síť vysílačů ČRo 3 vysílá na každé frekvenci (ve všech lokalitýách území ČR) stejné TMC informace s výjimkou několika příhraničních vysílačů se SRN a Rakouskem, kde je testováno také vysílání přeshraničních informací od sousedů. TMC informace na frekvencích ČRo 3 pocházejí z Jednotného systému dopravních informací pro ČR, kam je předávají Policie ČR, Hasici, záchranka, Správci komunikací, silniční správní úřady, telematické aplikace, řidiči atd. Snažíme se zajistit v maximální míře vysílání autorizovaných, ověřených dopravních informací, od všech orgánů, organizací a institucí a ze všech dostupných existujících telematických technologií tak, abychom v daném čase uměli poskytnout stále více a více přesný a podrobný obraz skutečné dopravní situace. Národní dopravní informační centrum přijímá, zpracovává a vysílá stále více a více dopravních informací. Vše co je na www.dopravniinfo.cz se zároveň automaticky vysílá i v RDS-TMC (pokud jsou splněny některé nutné podmínky) na JSDI_a_CRo. Postupně se realizují a do provozu uvádějí další dílčí projekty. Projekt je definovaný zákonem (§124 odst. 3 zák. č. 361/2000 Sb.) a povinnost sbírat, zpracovávat a šířit dopravní informace bude obsažena i nyní připravované směrnici EU.
4. Příjem dopravních informací je u většiny přístrojů nastaven automaticky - většina uživatelů neví, kterou síť v dané chvíli přijímá a jsou i přístroje, které přijímají všechny dostupné sítě najednou. To je však "vina" přístrojů, výrobců nebo uživatelského nastavení. Odpovídáme pouze za obsah služby JSDI_a_CRo.
pokračování ...

Kód: Vybrat vše
5. Koncepce služeb RDS-TMC v ČR je plně v kompetenci Českého rozhlasu (případně dalších rozhlasových stanic). Jen na provozovatelích rozhlasového vysílání a sítě vysílačů záleží, jaká služba a kde se bude vysílat. Za sebe dodám názor, že by bylo možno najít i jiné lepší a praktičtější uspořádání, než je to dnešní.
6. Spolehlivost příjmu nebo "nepříjmu" dopravních informací na Vašem přístroji je limitována ve stručnosti několika faktory
- službou, kterou právě přijímáte a její dostupností (síla signálu) na konkrétním vysílači
- nastavením přijímače na konkrétní službu a jeho schopnost službu v území zvolit a držet
- umístěním FM antény navigace ve vozidle a její "kvalita neboli zisk"
- aktualizace mapových podkladů, které obsahují lokalizační tabulky příslušné verze (pokud máte v mapě staré (nebo žádné) LT, informace se nezobrazí) shodné s verzí LT vysílaných dopravních informací
- kapacitou právě vysílaných informací v kanálu RDS-TMC a tím i rychlostí "obnovy" vysílaných informací
- dostupností prvotní informace o události v Národním dopravním informačním centru (můžeme vysílat jen to, o čem nám někdo nebo něco poskytl/-lo informaci)
7. Vysílání informací v obráceném směru je bohužel občasnou realitou. Nicméně i opakované testy neprokázaly, že by k této chybě docházelo v síti JSDI_a_CRo.
8. Přesnost lokalizace je dána hustotou pokrytí lokalizačních tabulek a není možno jí nijak ovlinit. Dodávám jen, že kvalita a hsutota pokrytí sítě se stále postupně zlepšuje. To nemusí platit na straně navigačního přístroje, pokud Váš dodavatel mapových dat "nejde s vývojem" aktualizací. To je však plně v kompetenci dodavatele přístroje.
9. Informace o koloně nebo její délce zatím nikdo prakticky nemůže v čase sledovat, neb je to jev veskrze dynamický. V řádu dnů nebo několika málo týdnů budeme mít v JSDI lepší informace z D1. Koncem letošního roku, bude-li realizováno FCD, by se mohlo blýskat na lepší časy na dopravně zatížených komunikacích v celé ČR. Další možnosti nabízí také mýto, budou-li zpoplatněny NA do 3,5 tun a nebo budou-li viněty.
pokračování ...

Kód: Vybrat vše
Detailně o tom jaké informace, kdo a kdy poskytuje nebo může poskytnout by se dala vést dlouhá diskuse.
Obecně může být vysílána informace o události, kterou někdo zjistil, zaznamenal a předal do Národního dopravního informačního centra (NDIC). Záleží na tom, kdy jí zjistil, jak přesně jí zaznamenal a poskytl. Operátor NDIC na místo události nevidí a vidět nemůže. Informace má za událostí vždy určité zppoždění v řádu minut nutné pro její zjištění, zpracování, vysílání a příjem.

Od řidičů v současnosti v NDIC využíváme informace od dopravních zpravodajů Zelené vlny Českého rozhlasu. Připravujeme však další rozvoj v této oblasti.
K RDS-TMC dodávám, že je třeba si uvědomit, že jde jen o způsob přenosu dat poměrně omezeným kanálem do navigací (nyní nejčastěji přenosných). Avšak další rozvoj informačních technologií přinese v dalších letech i další možosti přenosu dat pro přenosné navigace.
A nakonec mojí reakce k diskusnímu fóru dodávám, že jsem připraven odpovídat i nadále na věcné a konkrétní otázky, a to zejména přes http://www.dopravniinfo.cz nebo na adrese jaroslav.zvara@worldonline.cz

Děkuji za zájem o tuto problematiku i o projekt Jednotného systému dopravních informací pro ČR. Vážím si pozitivních informací k kritických připomínek.
zdraví
Jaroslav Zvára, koordinátor realizace Jednotného systému dopravních informací pro ČR


diskuze je v tomto vlákně
Kód: Vybrat vše
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=21&t=998
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod chucky v 09 kvě 2009 18:58

Nevíte někdo jestli je počet TMC událostí nějak omezen? Načte mi max. 43 stránek (172 událostí).
NAVON N750
PRIMO 2 : 9.6.2.209584 : GJ_si

HTC Sensation - Android 4.0.3 - qHD - 960x540
PRIMO 2 : 9.6.7.735654 : bez skinu
Uživatelský avatar
chucky
 
Příspěvky: 378
Registrován: 11 lis 2008 18:57
Bydliště: Damnice

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 09 kvě 2009 19:02

O omezení počtu jsem neslyšel, ale je možné, že víc jich prostě nevysílají, bo každá událost musí být v pravidelných intervalech aktualizována (krátkodobé události, např. kolona, nehoda několikrát za hodinu, dlouhodobé, např. uzavírky alespoň jednou denně) a možná že systém jich prostě víc nepřenese. V každém případě těch 172 bohatě stačí. Navíc si myslím, že je zbytečné nechat zobrazovat všechny, ale omezit to jen těmi na trase.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod chucky v 09 kvě 2009 19:07

jj, taky používám jen ty na trase, jen jsem to skoušel.

EDIT: po hodině naskočila 44 stránka
NAVON N750
PRIMO 2 : 9.6.2.209584 : GJ_si

HTC Sensation - Android 4.0.3 - qHD - 960x540
PRIMO 2 : 9.6.7.735654 : bez skinu
Uživatelský avatar
chucky
 
Příspěvky: 378
Registrován: 11 lis 2008 18:57
Bydliště: Damnice

PředchozíDalší

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků