Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

zobrazování TMC

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod humbuk v 13 črc 2009 06:44

Poslední dobou se mi často stává (nevím jestli je to způsobeno verzí IGO 93112), že při chytání stanice s TMC to naladí stanici bez tohoto signálu, ale už není schopen to z ní automaticky přeladit jinam a zůstane na ní. Pomůže pouze uspání a probuzení. Máte s tím také někdo problém?
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod Ivo K v 16 črc 2009 13:52

Také se mi stává, že se ladění "zastaví" na stanice s RDS bez složky TMC, ale po chvíli zase ladění automaticky běží dál a naladí se stanice s TMC složkou.
Dělá mi to stejně na verzi 8.3.1.53558 i 8.3.2.64873.
Dělalo to možná i dříve, jen jsem o tom nevěděl - neměl jsem informaci o nalaněné stanici přímo na displeji, jako nyní ve skinu 6.9.2_tSi. ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 11 lis 2009 20:38

Dobrý večer, vidím,že jste tady samí profíci přes navigaci, já se teprve učím ji vůbec ovládat, nicméně TMC mi funguje, jezdím do práce trasou kterou znám, je na ní částečná uzavírka, TMC mi nahlásí,že je na trase zasekanej provoz a že přepočítává trasu,ale vede mě přímo do té uzavírky, já samozřejmě odbočím dřív, trasa se přepočítá znovu a je to v poho. Tak nevím jestli mám něco špatně nastavené. Dík
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod Jarouš v 11 lis 2009 20:51

Chyba není na tvé straně,ani na straně tvé navigace.Je to tím,že TMC u nás není okamžitě aktuální a některé matoucí informace tam zůstávají i několik dní či týdnů ( a nebo se tam naopak nedostanou).Mapami to samozřejmě není,akorát TMC,prostě nemá informaci,že je nějaký kus silnice uzavřen a vede tě nejbližší možnou objížďkou,která je před zacpou.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 11 lis 2009 21:04

Děkuju za odpověď, už jsem myslel,že jsem takovej tupec,že nenastavím ani tohle.i když se zbytkem tvrdě bojuju,ale časem to zvládnu. Ještě jednou dík.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod amatér v 11 lis 2009 21:15

No, ono to bude trošičku jinak. U událostí TMC je možnost nastavení. Plánování trasy, při aktivním příjmu je pod volbou Způsob výpočtu trasy, další volba, a to:
Ruční > událost TMC je nahlášena, ale musíš sám potvrdit volbu: vyhnout se (To lze zadat až při prohlížení dané události) díka SvoDa za upozornění.
Automaticky > při zjištění události na plánované trase dojde k automatickému přepočtu trasy, bez možnosti ovlivnění přepočtu ze strany uživatele
Neaktivní > přístroj na události TMC nereraguje, tedy neoznamuje je, ani nic nepřepočítává.
Naposledy upravil amatér dne 12 lis 2009 08:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod Jarouš v 11 lis 2009 21:30

Jak vidno,Tak jsem podstatně větší amatér,než amatér :!: :lol: :lol:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 14 lis 2009 16:14

Já mám nastaveno automaticky a trasa se nepřepočítá,ale objeví se značka jiné nebezpečí a v návodu je napsáno,že pokud se tato značka objeví nejde trasa přepočítat, i když ji navigace nahlásí. ale co se mi moc líbí,že když jedu po dálnici a je problém tak navigace nahlásí zasekanej provoz,aktuální pruh zčervená a je něm značka se symbolem výbuchu nebo tak něco, prostě bomba.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod amatér v 14 lis 2009 16:38

Jasně, a bavíme se o iGO8?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 14 lis 2009 17:07

Ano iGo8
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

PředchozíDalší

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků