Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

zobrazování TMC

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 14 lis 2009 19:15

Řekne mi trasa se přepočítává ale zůstane stejná jak byla nastavená při startu.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 14 lis 2009 19:17

Už jsem ti napsal, že jestli to zahlásilo "přepočítávám", ale přesto tě to vedlo dál skrz událost, znamená to, že událost se ti přes RDS načetla až tehdy, nebylo-li už kam sjet aa události se tak "zavčas" vyhnout.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 14 lis 2009 19:22

Asi máš pravdu ,spíš určitě, ale tohle mě zatím tak nevadí,prý stejně signály TMC jsou ještě u nás v plenkách a nedá se jim tolik věřit, spíš se budu orientovat na nastavení skinu a tak podobně, o tom zatím pořád jenom čtu návody a jsem z toho tumpach.Moc děkuju za tvůj čas a rady.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod amatér v 14 lis 2009 19:43

... např. o námrazu, mlhu, zúženou silnici a jiné "lehké" události, které nemá smysl objíždět.


:D Dane, tohoto se já bojím jak čert kříže, a pro tebe je to lehká událost? :lol:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 14 lis 2009 20:02

No chápu, že mlha ani námraza není pro řidiče nic moc, ale ta událost se hlášena pouze na "důležitých silnicích" a klidně tě to svede na "starou" souběžnou cestu. Vím, o čem mluvím, mlhy jsou tu přes zimu na Hané na denním pořádku a TMC blokuje např. dálnici, ale starou souběžku, kde je to při mlze opravdu o život už nikoliv.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod tomasii v 14 lis 2009 20:08

TMC není dokonalé. V takových případech by mělo změnit trasu do nejbližšího pohostinství, kde by se takováhle kalamita přečkala. Třeba se ale zdokonalení dočkáme. :D
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod amatér v 14 lis 2009 20:09

Já to pochopil, jen mě to rozesmálo.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod Lakva v 14 lis 2009 20:33

K tomu přepočítávání: Trasa se po přijetí události přepočte tak jako tak. I když přijde událost kterou mám nastavenou na ruční rouzhodnutí a já rozhodnu, že chci úsek použít, tak se to stejně přepočítá... Výsledná trasa je pak samozřejmě stejná, ale přepočítalo se.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod Ivo K v 18 lis 2009 14:21

tomasii píše:TMC není dokonalé. V takových případech by mělo změnit trasu do nejbližšího pohostinství, kde by se takováhle kalamita přečkala. Třeba se ale zdokonalení dočkáme. :D


Naprosto souhlasím! To přečkání v hospodě je výbornej nápad. Opravdu je na TMC ještě co zlepšovat. :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod vovi v 18 lis 2009 14:54

A asi by to ani nebyl žádnej problém naprogramovat do skinu:

Jestliže se objeví TMC událost, pak najdi nejbližší hospodu a naviguj tam!

@mike_wdf: A v takovém případě by to chtělo ještě hlášku: "Žádný velký pití, pane řidiči! Svejch sedum - vosum kousků a domu!!"
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron