Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

zobrazování TMC

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 12 črc 2008 20:26

Na jednom fóru o PDA jsem našel k tomu TMC diskusi dvou chlapíků:
cituji:
Možná to nebude fungovat ,ale za pokus to stojí :
otevři svá DATA pak nakoukni do složky project_config a otevři textoví dokument iGO8.ini, ěkde uplně na konci najdeš tady tohle:
[tmc]
auto_detour_calc=0
announce_total_route=1

v pložce "auto_detour_calc=0" nulu nahrad číslem "1" já myslím že by to pak mělo fungovat automaticky
------------------------------------

takže odzkoušeno, zapotřebí ještě jedna úprava a to

[tmc]
auto_detour_calc=0
announce_total_route=0

a pak to nabízí rovnou objížďky :)
......................................

To je zvláštní, takže auto_detour_calc bude na 0, to přímo navadí, že tohle by mělo být na 1, aby to automaticky měnilo výpočet trasy

Konec citace.
Koukal jsem do svých data.zip, mám tam
auto_detour_calc=0
announce_total_route=1
Naposledy upravil SvoDa dne 30 lis 2009 09:01, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod amatér v 12 črc 2008 21:58

Já vám do toho nechci moc rejpat, ale soubor .ini můžete měnit jak chcete, sw si ho vždy překope k obrazu svému, jde totiž o soubor do kterého si ukládá data právě sw, oprti souboru .txt, kde zapisuješ sám, a sw do toho nemá co kecat.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 13 črc 2008 07:59

Abych pravdu řekl, myslím si, že nastavení v syst.txt by mělo stačit, ale nestačí - do uzavírek mne to cpe dál. Samozžejmě, že jsem kontroloval v seznamu TMC, jestli je uzavírka, jejíž objíždění mám zaplé, označena skutečně ako uzavírka a nejen třeba práce na silnici, jejíž objíždění mám vyplé.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod sstopar v 14 črc 2008 07:47

Nejak tomu TMC nerozumim. Vcera jsem si dal auto na manualni prepocet. nahlasilo mi to uzavirku, ale to uz jsem byl za ni a stale mi svitilo v liste, tam jak je sipka nasledujiciho manevru oznameni o uzavirce ... A to ikdyz jsem dal ignorovat ... Ach jo ... Jak to resite vy?
iPhone 4S 32G+iPad 64G a koupené iGO Primo CZ+SK :-)
Mio C 520, iGO PRIMO 1.1 na MDF doma v šuplíku...
Nově pokuřující modifikované eGo-C s echomizérem, nebo tanky :-)
Uživatelský avatar
sstopar
 
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2008 08:21
Bydliště: Praha 10

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 14 črc 2008 08:07

@sstopar:Ten malý výstražný trojúhelník v panelu není aktivní ikona ale jen indikátor toho, že v blízkém okolí, nebo na trase jsou TMC události. Když je tam dopisní obálka, nic po trase za problémy nemáš (zatím)

Já jsem zkoušel opět "na suchu" zadat trasu, kterou jsem jel před pár dny a na které jsou a budou ještě pár týdnů total uzavírky (nejen práce na silnici) a TMC je hlásí.
Po připojení Mia do kolibky v autě se začnou hledat TMC události hned, ale cca 3-5 minut trvá, než se načtou všechny. Můžeš si v TMC nastavit, jestli chceš zobrazovat TMC události jen na trase (v její blízkosti, nebo všechny).
Ta uzavírková událost se taky načetla, ale hlas "dopravní brajgl" dopředu, tzn. před vyjetím, nehlásí, abys to mohl v klidu převolit a necat přepočítat objetí, ale nahlásí ti ho za jízdy až pár km před tím problémem s hláškou "přepočítat". V praxi to znamená, že buď si s tím musíš hrát za jízdy, nebo zastavit a navolit si projet/objet ručně někde na krajnici. MioMap byl v tomto propracovanější - typ TMC události přímo v infopanelu s možností jednoho přímého kliknutí projet/objet, resp. potvrzením hlášky "přepočítat".
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod sstopar v 14 črc 2008 14:50

Ja nemyslel tu malou ikonku, ale ty velke, co se zobrazi v miste zeleneho kolecka pri prepoctu. Tak kliknu a zobrazi se mi informace o problemu na nabidka prepocitat, nebo ignorovat ... Ale ikdyz dam ignorovat, tak stale hlaska zustava ... A to je omezeni uz davno zamnou ...
iPhone 4S 32G+iPad 64G a koupené iGO Primo CZ+SK :-)
Mio C 520, iGO PRIMO 1.1 na MDF doma v šuplíku...
Nově pokuřující modifikované eGo-C s echomizérem, nebo tanky :-)
Uživatelský avatar
sstopar
 
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2008 08:21
Bydliště: Praha 10

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 14 črc 2008 15:03

A co máš nastaveno v sys.txt? Máš tam jedničky nebo nuly?:
[settings]
accident_recalc=0
closed_recalc=0
heavy_recalc=0
congestion_recalc=0
roadworks_recalc=0
closures_recalc=0

[tmc]
auto_detour_calc=1
announce_total_route=1
ignore_all_events=0
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod sstopar v 14 črc 2008 15:17

Nemel jsem tam ani jednu tuto slozku. Doplnuji a otestuji ...
iPhone 4S 32G+iPad 64G a koupené iGO Primo CZ+SK :-)
Mio C 520, iGO PRIMO 1.1 na MDF doma v šuplíku...
Nově pokuřující modifikované eGo-C s echomizérem, nebo tanky :-)
Uživatelský avatar
sstopar
 
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2008 08:21
Bydliště: Praha 10

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 14 črc 2008 15:31

Než to tam narveš, mrkni se ještě na sys.txt k Tomášovi, těch položek v "settings" je víc - pro každou recalc (přepočítání), map (zobrazit na mapě) a panel (zobrazit na panelu-v seznamu).
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod sstopar v 15 črc 2008 08:40

Dneska prepocet OK.
Asi to uz nebudu drazdit. Diky za info ....
iPhone 4S 32G+iPad 64G a koupené iGO Primo CZ+SK :-)
Mio C 520, iGO PRIMO 1.1 na MDF doma v šuplíku...
Nově pokuřující modifikované eGo-C s echomizérem, nebo tanky :-)
Uživatelský avatar
sstopar
 
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2008 08:21
Bydliště: Praha 10

PředchozíDalší

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron