Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

zobrazování TMC

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod amatér v 14 lis 2009 18:05

Můžeš mi tedy označit pořadí obrázku (od hora), kde je ta bomba (výbuch)?
smalltmc.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 14 lis 2009 18:25

Jo je to ten první na hoře,zrovna včera se mi to ukázalo včetně sčervenání pruhu na 200Km. na Brno
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 14 lis 2009 18:30

To je srážka dvou aut a ne výbuch (ikdyž ten přitom taky může nastat) ;)
Nejlepší by bylo, vyfotit tvé nastavení- obrazovku s nastavením TMC
15.jpg

takto by to mělo být nastaveno, aby to nepřepočítávalo, ale aby sis mohl na trase zvolit - viz Ruční > co psal amatér na předchozí straně
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil SvoDa dne 14 lis 2009 18:37, celkově upraveno 2
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 14 lis 2009 18:34

Já jsem to myslel jenom obrazně,ale líbilo se mi to, nevím odkud jsi, já jsem od Brna a s tím je to bomba jsem myslel,že je to super,tady se to tak někdy říká.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 14 lis 2009 18:41

Není možné, aby měl nastaveno automaticky a přesto tě to navedlo přes avizovanou událost TMC.
Spíš si myslím, že máš nastaveno ruční a neklikneš-li na tu velkou ikonu na mapě
16.jpg
, aby sis následně mohl zvolit jestli se chceš události vyhnout - nastane přepočet mimo ni), nebo ignorovat (bude tě to táhnout přes ni). Když na ni neklikneš, pojedeš skrz ni.
Vše potřebné ohledně nastavení TMC v iGO8 najdeš zde http://smartmania.mobilmania.cz/index.p ... e&ide=1098
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 14 lis 2009 18:55

Teď jsem šel do auta připojil jsem se na TMC a mám doopravdy nastaveno automat.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 14 lis 2009 18:57

Tak pak asi nemáš zaškrtnuto to "užít info o dopravní situaci", jinak si to nedovedu vysvětlit.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod beendy v 14 lis 2009 19:04

Mám všechno zaškrtnuto přesně podle tvého obrázku, fungovalo to asi takto, poprvé na normální silnici naskočila značka jiné nebezpečí, navigace řekla,že přepočítává trasu ale vedla mě po stejné trase, a po druhé na dálnici stejně, ale ten problém byl asi 3Km. přede mnou a já odbočil dřív, tak jestli by mě navedla na další sjezd nevím.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod Lakva v 14 lis 2009 19:06

Možná je něco blbě v Sys.txt - tam se přece dá nastavit chování jednotlivě podle typu událostí...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: zobrazování TMC

Příspěvekod SvoDa v 14 lis 2009 19:10

Tady jasně píšeš, že
beendy píše:Já mám nastaveno automaticky a trasa se nepřepočítá,.....

a teď zase
beendy píše:poprvé na normální silnici naskočila značka jiné nebezpečí, navigace řekla,že přepočítává trasu ale vedla mě po stejné trase, a po druhé na dálnici stejně, ale ten problém byl asi 3Km. přede mnou a já odbočil dřív, tak jestli by mě navedla na další sjezd nevím.
, což je trošku něco jiného.
Jestli zahlásilo "přepočítávám", ale přesto tě to vedlo dál skrz událost, znamená to, že událost se ti přes |RDS načetla až tehdy, nebylo-li už kam sjet.
Myslím, že se ti to chová jak má a můžeš věřit tomu, že by tě to i v tom druhém případě zavčas před událostí svedlo jinudy. Jde o to, kdy se ta událost načte.
V každém případě nemá smysl mít nastaveno automatický přepočet, jelikož tě to bude svádět mimo událost i tehdy, že se jedná např. o námrazu, mlhu, zúženou silnici a jiné "lehké" události, které nemá smysl objíždět.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků